Доступність посилання

ТОП новини

Футбол – зразковий приклад санкцій для Криму


Футбольний м'яч і Кримський півострів. Ілюстративний колаж
Футбольний м'яч і Кримський півострів. Ілюстративний колаж

Питання ефективності санкцій щодо Російської Федерації та анексованого нею Криму регулярно порушується у ЗМІ, але в одному експерти єдині – якби обмежень дотримувалися суворо, то ефект від них був би справді руйнівним для агресора. Приклад тому – футбол. У цій сфері санкцій дотримуються, і навіть російські спортивні функціонери на це змушені зважати, не співпрацюючи з клубами на анексованому українському півострові. Детальніше читайте у матеріалі Крим.Реалії.

Міжнародні футбольні структури демонструють тверду відданість дотриманню санкцій. Міністр спортуву російському уряді Криму Ольга Торубарова підтверджує це.

Ольга Торубарова
Ольга Торубарова

«Футбол серед усіх видів спорту – найбільш санкційний, оскільки в інших видах спорту наші спортсмени виїжджають на всеросійські та міжнародні змагання, і навіть нехай із паралельним заліком, але мають можливість реалізації та участі у великих міжнародних змаганнях. Те, що стосується футболу, звичайно, та ситуація, яка триває протягом 10 років, – це абсолютно безпрецедентне порушення прав громадян Республіки Крим на реалізацію своїх можливостей у галузі фізичної культури та спорту і, звичайно, це обмеження наших спортсменів на світовому рівні», – розповіла в ефірі російського телеканалу «Миллет» Торубарова.

Сьогодні кримські футбольні клуби змушені грати між собою без права участі навіть у російських турнірах. У листопаді сімферопольська «Таврія» стала чотириразовим переможцем чемпіонату «прем'єр-ліги» російського Кримського футбольного союзу. Але грати поза Кримом команда не має можливості.

Віцепрезидент Асоціації футболу АР Крим і Севастополя Олег Комуняр розповів Крим.Реалії, що в міжнародному футбольному співтоваристві панує тверда позиція щодо підтримки України.

Олег Комуняр
Олег Комуняр

«У якомусь виді спорту російське представництво може бути сильним, росіяни можуть спонсорувати ті чи інші міжнародні спортивні структури. Плюс у деяких видах спорту можуть функціонувати кілька офіційних федерацій – одна може дотримуватися санкцій, а інша – ні. Щодо футболу, то це дуже масовий вид спорту. Де масовість – там вмикається і політика. УЄФА та ФІФА – це великі самодостатні організації, до яких входять асоціації країн, які підтримують Україну, тому росіяни тут під жорсткими санкціями. Плюс Асоціація футболу України уважно слідкує за дотриманням цих санкцій», – розповів Комуняр.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров у коментарі Крим. Реалії зазначив, що футбол – це більше, ніж спорт, і тут політика має велику вагу.

Ільмі Умеров
Ільмі Умеров

«Я не думаю, що санкції до футболу мають якісь відмінності від інших санкцій. Просто футбол – командна гра. А в ній задіяні глядачі. Футбол – найпопулярніша гра. Він впливає не лише на глядачів. Тому футбол – це ще й дія політична та економічна. Саме тому санкції тут більш ефективні порівняно з іншими ситуаціями та сферами», – зазначив заступник голови Меджлісу.

Засновник громадської організації «Вільний Крим» Олексій Єфремов у коментарі Крим.Реалії розповів, що у сфері футболу Росія не має великого впливу, тому чинити якийсь значний тиск тут не може.

Олексій Єфремов
Олексій Єфремов

«Футбол – це не лише чудова гра, а й складний бізнес. Росія ніколи там «зірок не хапала», топові клуби, гравці та рекламодавці перебувають за межами впливу «русского мира». Що не можна сказати про інші бізнеси. Наприклад, пройшла інформація, що Фінляндія хоче відкрити кордон – недоотримує гроші від російських туристів, які змітали полиці магазинів у вихідні. Те саме з газом, на якому досі сидить Європа, алмазами, іншими ресурсами. Плюс паралельний імпорт-експорт, у тому числі мікрочіпів, що падає потім дронами на наші голови невичерпним потоком. У Криму все так само можна купити айфони і західні автомобілі, просто потрібно переплатити. Як то кажуть «гроші не пахнуть», – розповів громадський діяч.

Кримський громадський діяч із Ялти, ім'я якого редакція не називає з міркувань безпеки, зазначає, що до незаконної анексії Криму кримські футбольні команди мали всі можливості, а зараз змушені «варитися у власному сокові».

«Звичайно, те, що сімферопольський футбольний клуб «Таврія» гримів на українському футбольному полі, вже залишилося в минулому. Варто нагадати, що «Таврія» перемагала на чемпіонаті України та на Кубку України. Сьогодні говорити про футбол, про його розвиток у Криму не доводиться», – зазначив громадський діяч.

Країни G7 пообіцяли посилити санкції проти Москви за війну в Україні. В опублікованій спільній заяві, присвяченій 1000-му дню війни, Росія названа «єдиною перешкодою на шляху до справедливого та міцного миру». У заяві йдеться, що G7 підтверджує відданість застосуванню до Росії суворих санкцій, експортного контролю та інших заходів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG