Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники закликали звільнити засуджену в Криму на 15 років українку Сенеджук


Також Сенеджук засудили до штрафу в 200 тисяч рублів та обмеження волі на один рік.
Також Сенеджук засудили до штрафу в 200 тисяч рублів та обмеження волі на один рік.

Правозахисні організації закликали звільнити засуджену 26 грудня російським судом у Криму українку Оксану Сенеджук, повідомляє правозахисна організація «КримSOS».

У п'ятницю російський суд в анексованому Севастополі засудив до 15 років колонії загального режиму головного спеціаліста Науково-дослідного та проєктного інституту містобудування, архітектури, досліджень та середовища Оксану Сенеджук у справі про держзраду.

За версією слідства, Сенеджук нібито завербував агент спецслужби України, який до анексії Криму працював в адміністрації Нахімовського району Севастополя, але у 2015 році переїхав та підтримував стосунки з нею.

«За його вказівкою у березні 2023 року Сенеджук проводила спостереження, фотозйомку та передавала українській розвідці відомості про дислокацію кораблів Чорноморського флоту РФ», – йдеться у повідомленні.

Водночас правозахисники заявили, що переслідування Оксани Сенеджук органами ФСБ РФ розпочалося у 2022 році через її відкриту проукраїнську позицію та негативні висловлювання щодо агресії РФ проти України. Відтоді її кілька разів викликали на допити, а 14 серпня 2024 року у неї в Севастополі ФСБ провела обшук і затримала активістку. 15 серпня так званий Ленінський районний суд міста Севастополя ухвалив рішення про взяття затриманої під варту. Відтоді її утримують у СІЗО-1 Сімферополя.

58-річна Оксана Сенеджук – філологиня за освітою, працювала до анексії півострова у Севастопольській міській державній адміністрації. Має нагороди за свою роботу та активну громадянську позицію до 2014 року. Активно підтримувала Євромайдан і брала участь у ньому.

Представники «КримSOS» заявили, що разом з іншими правозахисними організаціями засуджують політично вмотивоване переслідування Оксани Сенеджук, а також вимагають її звільнення. Правозахисники також закликали українську владу застосувати санкції проти тих, хто причетний до переслідування Сенеджук, а міжнародне співтовариство – посилити тиск на РФ для звільнення незаконно засуджених.

Звернення підписали Кримська правозахисна група, Медійна ініціатива з прав людини, Громадська спілка «Дім прав людини «Крим», Центр прав людини ZMINA, Об'єднання родичів політв'язнів Кремля, правозахисний центр «Дія», фонд «Стабілізейшен Супорт Сервісез», «Кримський процес», Платформа звільнення політв'язнів, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Українська правова консультативна група (ULAG), Центр громадянської освіти «Альменда», Освітній дім прав людини – Чернігів, Центр громадянських свобод.

Напередодні Кримськотатарський ресурсний центр повідомляв, що в колоніях РФ відбувають покарання 177 політв'язнів з анексованого Криму, з них 108 – представники кримськотатарського народу.

Перед цим Кримськотатарський ресурсний центр повідомляв, що з 2017 року в анексованому Росією Крим зафіксовано 10 018 порушень основних прав людини.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG